strona główna | dodaj do ulubionych | startuj z nami
            Rejestruj
Rejestruj
Zaloguj
Zaloguj
 
e-Piaseczno.pl - lokalny serwis informacyjny.
· Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie
Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w pięciu firmach nielegalne oprogramowania. Komputery z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały firmy handlujące w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie 2 twardych dysków, 2 laptopów i 2 jednostek centralnych na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.
· Odpowie za kradzież roweru
Ukradł rower, bo jak stwierdził, potrzebował pieniędzy. 29-letni mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez piaseczyńskich kryminalnych. Policjanci udowodnili Tomaszowi Ć. kradzież roweru z Zalesia Dolnego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
· Jeden odpowie za kradzież, drugi za złamanie zakazu sądowego
Policjanci z Tarczyna zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 27 lat. Trzy dni temu na stacji benzynowej, Mariusz G. ukradł dwie bańki oleju silnikowego o wartości prawie 400 zł. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Drugi z zatrzymanych, Mariusz K. będzie odpowiadał za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych.
· Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa
· Wpadł złodziej wiertarki
· Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie
· Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111
· Uwaga na oszustwa internetowe
· Przebywali nielegalnie, teraz czeka ich deportacja
· Dozór za kradzież i groźby
· Nowy radiowóz z wideorejestratorem
· Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie
· Wpadka włamywacza
· Spuszczał paliwo z baków, teraz odpowie za kradzież
· Pijany i bez prawa jazdy sprawcą kolizji

Telefon alarmowy 997 lub 112

kpp.piaseczno@policja.waw.pl


Aktualne informacje przygotowuje Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie
Halina Kędziora-Kula

2008-11-19
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

Od 6 listopada 2008 roku działa pierwszy bezpłatny ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, który będzie służyć młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Obsługą linii w Polsce zajmuje się Fundacja Dzieci Niczyje, a patronat honorowy nad telefonem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Uroczyste uruchomienie Telefonu 116 111 odbyło się 6 listopada. w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”. – Fundacja Dzieci Niczyje jest sprawdzonym i godnym zaufania partnerem. Współpraca z nią daje pewność, że przedsięwzięcie, w które się angażujemy będzie na najwyższym poziomie. Cieszę się, że MEN patronuje tej akcji, ponieważ jestem przekonana, że zadanie to będzie realizowane bardzo rzetelnie i w interesie dzieci - mówiła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall. Minister Katarzyna Hall zapowiedziała również wsparcie działań Fundacji w upowszechnianiu wiedzy o istnieniu telefonu wśród dzieci i młodzieży m.in. za pośrednictwem kuratoriów oświaty. Zadeklarowała również pomoc w docieraniu z materiałami informacyjnymi bezpośrednio do szkół.

Wagę wydarzenia podkreślił również obecny na konferencji Grzegorz Schetyna Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie uda nam się m.in. skuteczniej walczyć z przemocą domową wobec dzieci i młodzieży – powiedział szef MSWiA, zapewniając jednocześnie o poparciu rządu dla tego typu inicjatyw. Wicepremier Schetyna podkreślił, że jest to wspaniały przykład współdziałania rządu, podmiotu społecznego oraz biznesu.

Telefon 116 111 obsługiwany jest przez wykwalifikowanych psychologów i pedagogów, którzy są przygotowani nie tylko do udzielania porad i pomocy w sytuacjach kryzysowych, ale także do podjęcia interwencji poprzez współpracę z ogólnopolską siecią instytucji i organizacji właściwych do podejmowania takich działań w sprawach dzieci. W pierwszym okresie funkcjonowania linii dzieci i młodzież będą mogli korzystać z telefonu zaufania 116 111 od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 20.00, anonimowo i bezpłatnie w każdym przypadku, niezależnie od sieci, z której wykonują połączenie.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 należy do grupy ogólnoeuropejskich bezpłatnych linii telefonicznych o charakterze społecznym stworzonych, z inicjatywy Komisji Europejskiej. Jest to pierwsza linia z tej grupy uruchomiona w Polsce. Numer 116 111 został przydzielony 14 krajom Unii Europejskiej, Polska jest piątym krajem członkowskim, który uruchomił telefon zaufania pod tym numerem. Wcześniej linia została uruchomiona w Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech.


na skróty


© 2005-2017  e-Piaseczno    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    
Google: 74    MSN: 2    Yahoo: 417    Netsprint: 0    Onet: 0    Szukacz: 0