strona główna | dodaj do ulubionych | startuj z nami
            Rejestruj
Rejestruj
Zaloguj
Zaloguj
 
e-Piaseczno.pl - lokalny serwis informacyjny.
· Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie
Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w pięciu firmach nielegalne oprogramowania. Komputery z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały firmy handlujące w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie 2 twardych dysków, 2 laptopów i 2 jednostek centralnych na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.
· Odpowie za kradzież roweru
Ukradł rower, bo jak stwierdził, potrzebował pieniędzy. 29-letni mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez piaseczyńskich kryminalnych. Policjanci udowodnili Tomaszowi Ć. kradzież roweru z Zalesia Dolnego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
· Jeden odpowie za kradzież, drugi za złamanie zakazu sądowego
Policjanci z Tarczyna zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 27 lat. Trzy dni temu na stacji benzynowej, Mariusz G. ukradł dwie bańki oleju silnikowego o wartości prawie 400 zł. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Drugi z zatrzymanych, Mariusz K. będzie odpowiadał za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych.
· Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa
· Wpadł złodziej wiertarki
· Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie
· Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111
· Uwaga na oszustwa internetowe
· Przebywali nielegalnie, teraz czeka ich deportacja
· Dozór za kradzież i groźby
· Nowy radiowóz z wideorejestratorem
· Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie
· Wpadka włamywacza
· Spuszczał paliwo z baków, teraz odpowie za kradzież
· Pijany i bez prawa jazdy sprawcą kolizji

Telefon alarmowy 997 lub 112

kpp.piaseczno@policja.waw.pl


Aktualne informacje przygotowuje Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie
Halina Kędziora-Kula

2008-11-20
Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Piaseczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa brata. Do tragedii doszło w nocy na ul. Młynarskiej w trakcie libacji alkoholowej. Jak ustalili policjanci mężczyźni pokłócili się o względy kobiety. Czyn ten zagrożony jet karą 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocia.

Wszystko wydarzyło się tuż przed 2.00 w nocy. Policjanci z komendy w Piasecznie zostali powiadomieni przez pogotowie ratunkowe o przyjętym wezwaniu do rannego mężczyzny. Gdy tylko ta informacja dotarła do funkcjonariuszy, natychmiast na miejsce skierowany został najbliższy patrol. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala mężczyznę z ranami kłutymi głowy i klatki piersiowej. Policjanci od razu przystąpili do ustaleń sprawcy i motywów działania.

Technik kryminalistyki oraz śledczy pracowali na miejscu, aby znaleźć ślad, który zaprowadziłby ich do sprawcy. W tym czasie policjanci z prewencji rozpoczęli penetrację terenu w poszukiwaniu sprawcy i ewentualnych świadków zdarzenia. Wszystko wskazywało na to, że sprawca daleko nie uciekł. Po krótkich poszukiwaniach, policjanci zauważyli mężczyznę biegnącego w stronę pobliskiej stacji benzynowej. Gdy podjechali bliżej, w świetle reflektorów zauważyli, że mężczyzna jest zakrwawiony. Natychmiast go zatrzymali. Początkowo 28-letni Michał Ł. nie potrafił wyjaśnić swojego stanu i wyglądu. Po przewiezieniu na komendę i sprawdzeniu wszystkich informacji, okazało się, że ranny mężczyzna to jego brat. Badanie alkomatem wykazało u zatrzymanego 1,89 promila alkoholu we krwi.

Policjanci nie zakończyli poszukiwań na zatrzymaniu Michała Ł. Kilkanaście minut później, na stacji benzynowej zwrócili uwagę na młodą kobietę. W jej wyglądzie nie było nic nadzwyczajnego, poza jednym szczegółem, kobieta na widok funkcjonariuszy próbowała ukryć krwawiącą rękę. Ona też została zatrzymana do wyjaśnienia i przewieziona na komendę. Funkcjonariusze podejrzewali, że kobieta może mieć związek ze sprawą usiłowania zabójstwa. Zatrzymana kobieta też była nietrzeźwa, badanie alkomatem wykazało 1,49 promila alkoholu we krwi.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, zatrzymany mężczyzna pił alkohol razem ze swoim bratem i wspólną znajomą. W trakcie trwającej libacji alkoholowej doszło między braćmi do kłótni, a potem do bójki, prawdopodobnie o względy kobiety. W pewnym momencie, 28-latek zadał nożem kilka ciosów w głowę i klatkę piersiową swojemu bratu, ranił też w rękę wspólną znajomą. Po tej awanturze, zadzwonił na pogotowie informując o rannym mężczyźnie, jednocześnie prosił, aby nie informować policji.

Zatrzymany mężczyzna i kobieta dziś będą przesłuchiwani. Policjanci będą wnioskowali o zastosowanie wobec 28- letniego Michała Ł. tymczasowego aresztowania. Czyn ten zagrożony jest karą 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocia.


na skróty


© 2005-2017  e-Piaseczno    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    
Google: 93    MSN: 2    Yahoo: 425    Netsprint: 0    Onet: 0    Szukacz: 0